تبلیغات
ظهور منجی - آثار و بركات حضرت بقیة الله

آثار و بركات حضرت بقیة الله

نویسنده : محمد علی یعقوبی 1390/03/1 18:34  •    ارسال شده در: امام زمان (علیه السلام)

 


 

آثار و بركات حضرت بقیة الله

 

اگر بخواهیم با منافع و بركات وجودی امام عصر(ع) آشنا شویم باید سراغ زیارت جامعه برویم كه به معنای واقعی شناسنامه اهل بیت و چهارده نور مقدس(ع) است. در آنجا آمده: «بكم یمسك السماء أن تقع علی الأرض إلّا بأذنه.»... عرضه می‌داریم: یابن رسول‌الله به واسطه شماست كه آسمان روی زمین فرود نمی‌آید و عالم متلاشی نمی‌گردد و به واسطه رحمت وجود شماست كه باران رحمت بر ما می‌بارد و در ادامه آمده: «و ساسة العباد و أركان البلاد و أبواب الإیمان و اُمناء الرحمن و...» كه بعد هم از این منافع عام و هم نفع خاص این ذوات مقدسه بیان می‌شود: «به وسیله شماست كه عبادات ما مقبول درگاه خداوند می‌شود و اعمال واجب ما به درجه مقبولی می‌رسد.» این تعبیر زیارت جامعه اشاره به روایتی است كه حضرت حق می‌فرماید: «قسم به عزت و جلالم اگر كسی در روز قیامت با عبادت ثقلین ـ یعنی جن و انس ـ بیاید در حالی كه همه روزها را روزه و شب‌ها را به عبادت گذرانده باشد، بدون ولایت اهل بیت(ع) آمده باشد، او را به رو در آتش جهنم می‌اندازم.»
فقط این را فراموش نكنیم كه باید متوجه حضرت باشیم. ذكر «یابن الحسن» را فراموش نكنید. دنیا می‌خواهی، آخرت می‌خواهی، عزت و ریاست می‌خواهی و خلاصه هر چه می‌خواهی بگو یابن الحسن، یابن الحسن. واسطه اوست و اوست كه باید عنایت بكند. گفت:
گر گدا كاهل بود تقصیر صاحب‌خانه چیست؟
در این ایام دعا كردن به امام زمان را فراموش نكنید. حضرت را درِ خانه خدا واسطه كنید. و امام زمان خیلی در خانه خدا آبرو دارد. می‌دانید آقا چقدر ...
 
 

mouood.org
هر خلاف شرعی كه از شما می‌بیند ناراحت و غمگین می‌شود، حال در نظر بگیرید كه حضرت محیط به عالم وجود است و خلاف شرع‌های همة ما را می‌بیند. ولی ایشان مأمور به جبر است و تحمل می‌كند. اگر خداوند از قلب امام زمان(ع) خداوند محافظت نكرده بود متلاشی می‌شد. هر كدام از ما سه چهار تا مصیبت ببینیم نمی‌توانیم خودمان را كنترل كنیم آن وقت این همه مصائب بر قلب امام زمان(ع) وارد می‌شود قطعاً با عنایت خداست كه این قلب سالم مانده است.
منظور اینكه به یاد امام زمان باشید. هرچند حضرت هیچ احتیاجی ندارند كه من و شما دعایشان كنیم و به یاد ایشان باشیم و خداوند خود ضامن شده كه وجود این واسطه فیض را نگهداری كند ولی حقیقت این است كه وقتی من دو ركعت نماز خواندم و به ایشان یا مادر بزرگوارشان هدیه كردم سیم خودم را متصل كرده‌ام و آن موقع است كه انوار ولایت جلوه می‌كند و مرا فرا می‌گیرد و من استفاده می‌كنم. نماز من یك شاهی ارزش ندارد. آخر اگر این نماز و ذكر و ورد من اثر داشت كه بعد از این همه دعا كه برای خودم كرده بودم اثر می‌كرد. این خود بهترین دلیل است برای اینكه وقتی ما برای حضرت دعا می‌كنیم در واقع استفاده‌اش برای خود ماست. وقتی ما مورد عنایت قرار بگیریم همانند یك لامپ یا باتری شارژ می‌شویم و هرچه بیشتر به ایشان دعا كنیم بیشتر مورد عنایت قرار می‌گیریم چرا كه همة كارها به دست حضرت است.
یك داستان هم در پایان صحبت‌ها برایتان نقل می‌كنم و دعایتان می‌كنم. شخصی بود به نام حاج مؤمن كه با شهید دستغیب به نجف مشرف شده بودند و شهید دستغیب می‌فرمودند: من افتخار می‌كنم كه خداوند توفیق داده مدتی را در خدمت حاج مؤمن باشم و بعضی از داستان‌های مربوط به او را در كتاب داستان‌های شگفت نقل كرده است. شخصیتی بوده كه هر ماه مرتب به خدمت حضرت مشرف می‌شده و بعضاً نمازهایش را به ایشان اقتدا می‌كرده است.
یكی از خاطراتی كه حاج مؤمن نقل كرده این بوده كه روزی به منزل دایی‌اش می‌رود5 و می‌بیند كه همه دارند گریه می‌كنند. علت را جویا می‌شود می‌گویند: حكم اعدام پسر ما صادر شده چون یك اسلحه از دولت جابه‌جا كرده است به ما گفته‌اند حكم اعدامش صادر شده و فردا فلان ساعت بیایید فلان جا جنازه‌اش را تحویل بگیرید. حاج مؤمن می‌گوید: به دایی‌ام گفتم، دایی جان ناراحت نباش. امروز6 تمام كارهای عالم زیر نظر مولایم امام زمان است. تا امام زمان نخواهد غیرممكن است چنین اتفاقی بیفتد. من امشب از مولایم امام زمان(ع) می‌خواهم كه واسطه شوند تا مشكل شما حل بشود و یك دستورالعملی هم به خود آنها دادم كه آن شب عمل كنند.
فردا صبح به خانه آنها رفتم و دیدم كه خیلی خوشحالند. پرسیدم چه شد دایی؟ گفت: دیشب كه مشغول انجام آن عمل بودیم تا قبل از اذان صبح كه تمام شد بلافاصله یك عطر و نور فوق‌العاده‌ای فضا را احاطه كرد. دیدیم یك آقایی اینجا ایستاده‌اند. سلام كردیم. جواب دادند. گفتند: ناراحت نباشید فرزند شما قبل از ظهر صحیح و سالم به منزل باز می‌گردد. از خوشحالی غش كردیم و مدتی بعد به هوش آمدیم. آفتاب نزده بود و نماز صبح را خواندیم و منتظریم تا ببینیم چه می‌شود.
صحبت او كه تمام می‌شود اندكی بعد پسرشان صحیح و سالم به منزل برمی‌گردد. خلاصه اینكه همه چیز به دست آقاست و تا نخواهند كاری نمی‌شود و چیزی اتفاق نمی افتد.
به آقا توسلات داشته باشید و حوائجتان را از آقا بخواهید و سعادت و تكاملمان را از ایشان تقاضا داریم.
خدایا قسمت می‌دهیم به عزت محمد و آل محمد فرج امام زمان را نزدیك بفرما؛
موانع ظهورشان را برطرف كن و اسامی ما را در طومار انصار و اصحابشان ثبت و ضبط بفرما.
خدایا قسمت می‌دهیم به عزت محمد و آل محمد قلوب ما را به نور ایمان و معرفت و تقوا و ولایت بیش از پیش منور بفرما.

پی‌نوشت‌ها:
1. برخی از زمان‌ها، مكان‌ها، احوال بر بعضی دیگر شرافت دارند و علما من جمله رهبر معظم انقلاب [امام خمینی] در این باره مفصلاً صحبت كرده‌اند. حال اینكه آیا این شرافت ذاتی است یا اكتسابی بحثی است بین بزرگان كه اینجا محل طرح آن نیست.
2. [تخلیه و تجلیه و... مراحلی هستند كه عرفا برای سیر و سلوك برشمرده‌اند. و منظور از تخلیه، پاك‌شدن از صفات رذیله می‌باشد.]
3. منظور از خلق در این روایت عالم وجود و همة مخلوقات است.
4. در یك روایت آمده است: «عبدی أطعنی حتّی أجعلك مثلی» یعنی بنده من مرا اطاعت كن تا تو را مثل خودم كنم یعنی همانند من كه می‌گویم باش موجود می‌شود تو هم به هرچه بگویی باش، موجود می‌شود، و مستجاب الدعوه می‌شوی. این بزرگان هم یك همچنین مسیری را طی كرده بودند.
5. زمان داستان مربوط به پیش از انقلاب اسلامی است.
6. منظور این دوره است.


آخرین ویرایش: 1390/07/1 10:49

1390/07/9 23:50
ba salam

webloge qashangi dari

be omide zohur

mowafaq bashi

(saite shoma ba name saqalain dr list ma qarar gerft)

mayel be tabaadole link mi basham

ya ali
1390/02/30 23:27
ای کاش بجای اراجیف 1 ذره شعور داشتید و بجای هزینه های بیهوده برای نجات ایرانیان از فقر مالی و روحی تلاش می کردید. این یاوه گویی ها مشکلات مردم را چند برابر می کند به نظرم بهتر است سایتتان را تعطیل نموده و هزینه آنرا صرف مردم بی سرپناه کنید شاید خداوند از دستتان راضی و امام زمان هم از شر چرندیاتتان آسوده گردد.
1389/01/12 01:07
وبلاگ خیلی خوبی دارید وب من هم در همین رابطه است لطفا یک سری هم به من بزنید و در صورت تمایل به تبادل لینک با خبرم کنید برای من باعث افتخاره.
1388/08/11 21:30
با سلام

مطلبی بسیار مهم برای منتظران امام زمان(عج)

اطلاعاتی عجیب از یک محقق برجسته مهدویت

ما مصادیق یمانی ، خراسانی وشعیب بن صالح را می شناسیم!! ، و در تحقیقاتمان با صدها صفحه آن را به اثبات رسانده ایم!!
ولی جان این بزرگواران در خطر است!

سفیانی در حال حاضر در حال تامین قواست!! ، ما عسکهای متعددی از وی داریم!! و مکان و مشخصات وی را هم می دانیم!!
درآینده نزدیک حوادث مهمی در منطقه روی خواهد داد...

التماس دعا

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر